Amatowsky „Backpack Melodies”

Najlepszy polski instrumentalny hip-hop ostatnich miesięcy? Oto mój faworyt.

Zaskakująco cicho jest o tej produkcji Amatowsky’ego, ale mam nadzieję, że to się zmieni, kiedy Backpack Melodies pojawi się na fizyku. A ten na naszej planecie wyląduje jeszcze w marcu w limitowanym do 300 sztuk digipaku. Radzę śledzić profil producenta, gdzie znajdziecie więcej szczegółów.

Czytaj dalej „Amatowsky „Backpack Melodies””

Druh Sławek: Chodzi za mną mix mocno jazzującego hip-hopu

Autor jednego z najlepszych mixów ostatnich miesięcy. O Mixdown po prostu trzeba było pogadać.

DJ, radiowiec, dziennikarz, audiofil. Druh Sławek to żywa legenda, prawdopodobnie najważniejszy promotor hip-hopu w jego pionierskich czasach w Polsce. Od początku lat 90. popularyzuje klasyczny i niezależny rap, a także funk.

Czytaj dalej „Druh Sławek: Chodzi za mną mix mocno jazzującego hip-hopu”

Rap na chacie #20: czy O.S.T.R. ma w sobie gniew?

Oto on. Finałowy odcinek pierwszego sezonu.

Z chęcią byśmy pogadali o amerykańskim rapie, ale nie ma za bardzo o czym, zwłaszcza że ja fanem Denzela Curry’ego i Kenny’ego Beatsa nie jestem, a Kuba narzeka na nowego Royce’a Da 5’9. Musimy więc zostać w Polsce, więc na pierwszy ogień idą m.in. Słoń i Dope D.O.D., O.S.T.R., Zeus.

Czytaj dalej „Rap na chacie #20: czy O.S.T.R. ma w sobie gniew?”

Rap na chacie #19: Patointeligentne pokolenie X2

Wracamy do omawiania płyt. Dzisiaj Mata, Dwa Sławy, Białas i single Quebonafide.

Tym razem na pierwszy ogień idą najgłośniejsze polskie produkcje z pierwszych tygodni tego roku, a także single rapera, w których więcej jest kalkulacji niż jakości.

Czytaj dalej „Rap na chacie #19: Patointeligentne pokolenie X2”

Białas „H8”

Nienawidzisz mnie? To fajnie.

Nie rozumiem, dlaczego tak wielu hejtuje H8 (#masło maślane). Ja tam jestem fanem, jaram się strasznie i to jest właśnie taki Białas, którego chce słuchać. Życzę mu jak najlepiej oczywiście, ale ta szczerość, gniew i żalów tak gorzkich jak czekolady Wedla to jest właśnie to.

Czytaj dalej „Białas „H8””

Bartek Benewiat: Połączyliśmy muzykę z czymś fizycznym

Gdyby nie on i agencja marketingowa Reprezentuj.com, nie byłoby genialnych mixów Druha Sławka.

Kto by się spodziewał, że pewna agencja marketingowa z Zielonej Góry – Reprezentuj.com – wyda jeden z najważnieszych polskich mixów ostatnich lat. Mowa oczywiście o Summer Mixtape R, które zostało stworzone Druha Sławka. Ten nie dość, że oferował klimat, który nie jest zbyt ochoczo prezentowany przez polskich DJ-ów, to przy okazji przypomniał, że Druh ciągle potrafi zrobić świetną selekcję.

Czytaj dalej „Bartek Benewiat: Połączyliśmy muzykę z czymś fizycznym”

PAL SECAM. Nowy projekt, nowa wytwórnia

W alternatywną stronę. Niekoniecznie NTSC.

Rzadko informuję o podobnych inicjatywach. Od tego są portale, ew. media społecznościowe, ale czasami wyjątek trzeba zrobić. A w tym przypadku warto, bo na horyzoncie czai się projekt, który może być dobrą alternatywą dla Synów.

Czytaj dalej „PAL SECAM. Nowy projekt, nowa wytwórnia”

Rap na chacie #18: Czy Taco i Quebo zagrają na Polish Hip-Hop Festival?

Zdradzam pierwsze szczegóły festiwalu i Polish Hip-Hop Music Awards.

Przypadkowe spotkanie nieprzypadkowych ludzi. Dzisiaj zapraszamy was na wyjątkowy odcinek. Tym razem nie w mieszkaniu Kuby, ale we wrocławskiej Pincie.

Czytaj dalej „Rap na chacie #18: Czy Taco i Quebo zagrają na Polish Hip-Hop Festival?”