Składają rowery, mają kawę i… Druh Sławek nagrał dla nich mixtape

Kto by pomyślał, że pewne studio reklamowe z Zielonej Góry przygotuje taką niespodziankę.

Kto by pomyślał, że pewne studio reklamowe z Zielonej Góry przygotuje taką niespodziankę.

Dzisiaj wspominałem na fanpage’u, że urodziny ma moja ulubiona płyta wywodząca się z kręgów D.I.T.C. Kiedyś już pisałem o niej na blogu, więc jeśli ktoś chce się dowiedzieć o co cho, to zapraszam tutaj. I tak zupełnie przy okazji, jeśli macie wolne 23 minuty, to sprawdźcie nową, kompletnie przemilczaną przez media EP-kę J. Sandsa One Verse.

Ale, ale… nie zaczyna się zdania od „ale”, a i Stunts, Blunts and Hip Hop nie jest dzisiejszym tematem. Ostatnio w moje ręce wpadł jeden z najciekawszych i zarazem najlepszych cedeków tego roku, czyli mix stworzony przed Druha Sławka specjalnie dla Reprezentuj.com. Na płytę trafiłem dość przypadkowo – sprawdzałem hashtag „druhslawek” na Instagramie i ktoś pokazywał ten kompakt. Postanowiłem się odezwać i… zaczęliśmy działać.

Czym jest Reprezentuj?

Okej, więc może od samego początku. Reprezentuj.com jako marka działa od 15 lat. Na początku byli organizatorem eventów i koncertów, dzięki czemu praktycznie wszyscy ze starej szkoły grali na ich imprezach w Zielonej Górze i okolicach. Tede, WWO, Hemp Gru, OSTR, Peja, Flexxip, Duże Pe, Fenomen, Płomień 81 itd. Robili też różne cykle, a jednym z nich był Funk Five Deluxe, na którym grał m.in. Druh Sławek. Co ciekawe, to Reprezentuj miało także epizod jako label/management artystyczny. Wydali kilka demówek, wspierali promocyjnie projekt „Dobra Marka” i… podobno skumali Smagalaz z Wielkie Joł.

Lubią rap, co zresztą widać na poniższym filmie.

Niemalże od początku ich wszystkie działania były powiązane z reklamą i marketingiem. Po jakimś czasie zaczęli funkcjonować jako regularne studio projektowe i agencja marketingowa, a teraz tworzą strategie i projekty komunikacji oraz content różnego rodzaju: foto, blogi, wideo, social media. Składają też rowery, mają własną markę kawy, organizują zloty food trucków i… wytłoczyli funkowy mix.

Funkowy mix Summer Mixtape R

Niedawno obchodzili 15-lecie działalności, a urodzinową zapowiedź nagrał DJ Ojciec Karol, którego możecie znać z kolektywu Soul Service.

Największy rarytas to jednak mixtape Druha Sławka Summer Mixtape R. Jest to prezent, który Reprezentuj sprawiło swoim klientom, przyjaciołom, mi i przede wszystkim samym sobie. Studio postanowiło wydać to w digipaku i wyszło im to całkiem solidnie. Okładka ma zdobienia, jest źółty tray, a sama płyta jest tłoczona.

Summer Mixtape R to połączenie funku (The Coasters), reggae (10cc, Max Romeo), soulu (The Moments) i polskiej muzyki estradowej lat 60. i 70. (Halina Frąckowiak, Polanie) Zapewniam, że jest to jeden z najciekawszych tegorocznych mixów, które wpadły w moje ręce, więc naprawdę warto go mieć na swojej półce, tym bardziej, że nie wiadomo, czy kiedykolwiek pojawi się digital. Pełna tracklista znajduje się na Discogsie.

Jak zdobyć mixtape Druha Sławka?

Płyta jest całkowicie darmowa, ale nie jest to łatwe zadanie. Mixtape jest limitowany, a można go zdobyć na trzy sposoby. Po pierwsze – można przyjść do siedziby Reprezentuj w Zielonej Górze na ulicy Wiejskiej 4, trochę pobajerować i wyjść z kompaktem. Po drugie – można coś zamówić w ich sklepie internetowym i mixtape będzie dodany za free do zamówienia. Po trzecie – możecie go wygrać u mnie.

Wystarczy, że wyślecie mi maila, w którym napiszecie, jak wyglądałby wasz idealny mix. Macie czas do piątku 28 września. Czeka kilka płyt, kawę zostawiam sobie, ołówek już przechwyciła moja luba.

Autor: Dawid Bartkowski

Bloger, pismak, krytyk, prowokator, pijarowiec.

5 komentarzy do “Składają rowery, mają kawę i… Druh Sławek nagrał dla nich mixtape”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *