Głos sprzeciwu i wsparcie dla kobiet

Pamiętacie dwa mixy, które Druh Sławek stworzył w kooperacji z zielonogórską agencją Reprezentuj.com? Nadszedł czas na Mixtape III: Home Is Where The Hatred Is.

Chwaliłem ich dwie poprzednie produkcje: Summer Mix R i Mixdown. Ba, zrobiłem nawet wywiady z ich twórcami, Druhiem Sławkiem i Bartkiem Benewiatem, bo nie tylko idea, ale i cały proces tworzenia był na tyle ciekawy, że warto było go przybliżyć.

Wracam do nich raz na jakiś czas, zwłaszcza do tego pierwszego, więc nie ukrywam, że trochę niespodziewana wieść o kolejnej części ucieszyła mnie tak bardzo jak opinia Katarzyny Bosackiej o zestawie Maty. Trzeci mixtape Druha Sławka – Mixtape III: Home Is Where The Hatred Is – to nie tylko projekt celebrujący osiemnaste urodziny Reprezentuj.com, ale też głos sprzeciwu wobec szowinistycznego światopoglądu i wsparcie dla kobiet.

Inspiracją dla Sławka były protesty kobiet. Chcieliśmy oddać wyrazy wsparcia. Tak jak w poprzednich produkcjach Druh ma wolną rękę, jeśli chodzi o muzykę. Bardzo zależało nam, żeby okładka pasowała do myśli przewodniej. Nie chcieliśmy upolityczniać wydawnictwa, ale zależało nam, żeby było ono głosem wsparcia dla kobiet. Wpadliśmy na pomysł połączenia znaku wiktorii i numeru trzy (trzeciego wydawnictwa). Multiplikacja damskiej ręki ma budzić skojarzenia z tłumem i strajkiem kobiet.

Bartek Benewiat z Reprezentuj.com

Oczywiście na trackliście Mixtape III: Home Is Where The Hatred Is znajdują się reprezentantki płci pięknej. Kipi tu funkiem i soulem w najbardziej klasycznym wydaniu, znalazły się też nietypowe polskie akcenty. Bo kto by się spodziewał Mai Kraft czy Ery Wodnika? A tak polskie rzeczy znalazły się pomiędzy m.in. Dusty Springfield, Arethą Franklin, Pointer Sisters, Minnie Riperton czy Dionne Warwick. Co ciekawe, to każdy nośnik ma inną listę nagrań (tak się prezentują utwory: winyl, kaseta, CD).

Jak zdobyć płytę? Sprawa nie jest łatwa, ale wykonalna. Winyl jest już niedostępny, kasetę mogą otrzymać tylko goszczący w biurze Reprezentuj.com, natomiast CD można mieć, zamawiając coś z ich sklepu. Sztuk pozostało naprawdę niewiele, raptem kilka, więc radzę się pospieszyć.

Autor: Dawid Bartkowski

Bloger, pismak, krytyk, prowokator, pijarowiec.

2 komentarze do “Głos sprzeciwu i wsparcie dla kobiet”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *