19 oznak geniuszu. „Sos, Ciuchy i Borciuchy” w pełnej krasie

Pa, jak ten bicik wchodzi.

Intro pochwalę się, że przedwczoraj wrzuciłem na FB i TT (dziwię się, że ten genialny serwis jest wśród naszych ziomeczków tak mało popularny) informację, że 5 (!) lat temu w necie pojawił się jeden z najlepszych materiałów ostatnich lat. A nawet nie „ostatnich”. W ogóle. Się wie.

Variacik, pozwól Bliżej, słuchaj no. Znalazłem co najmniej 19 powodów, dzięki którym Sos, Ciuchy i Borciuchy nie są zlepkiem przypadkowych numerów jeszcze bardziej przypadkowych ludzi. Żaden tam Pierwszy w Polsce Rap, ale za to wysoki Lot na Świeży Hajs. Tak Bywa.

A więc…

1. „Intro (Pierwszy w Polsce Rap)”
2. „Mam Do Załatwienia Sprawę”
3. „Pillow Talk”
4. „Smuty (Skit)”
5. „Lot (Feat. Sentino, Don Poldon)”
6. „Tak Bywa”
7. „Świeży Hajs (Feat. Sentino)”
8. „Z.Ł.O. (Feat. Bael DCH)”
9. „Mordo Człowieku (Prod. High Tower)”
10. „Dwie Staruchy”
11. „Variacik (Feat. Don Poldon)”
12. „Ayn Rand”
13. „Się Wie (Feat. Foster)”
14. „#squad (Feat. Sentino)”
15. „Fela Kuti”
16. „Brown Sugar (Feat. Sentino)”
17. „Bliżej”
18. „Złota Whisky”
19. „Outro”

Jednocześnie staram się zrozumieć Smuty tych, którym nie po drodze (weźcie się może za Ayn Rand?) z wyczynami Kazka i Belmondziaka, ale po dłuższym zastanowieniu, stwierdzam, że tak nie da rady. Przecież to #squad idealny, a nie jakieś Dwie Staruchy. Ile w nich geniuszu! Prawie jak Fela Kuti, prawie jak w Brown SugarI swojego, i zajumanego, ale przecież i to nawet trzeba potrafić, więc Mordo Człowieku, polewaj Złotą Whisky, bo hejt na to dzieło to Z.Ł.O.

A na Outro niech przemówi Jarosław Janusz, project manager z Krakowa. Niech posłuży jako przedsmak kolejnego odsłuchu Pillow Talk, najbardziej kozackiego kawałka w zestawie.

Autor: Dawid Bartkowski

Bloger, pismak, krytyk, prowokator, pijarowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *