Emikae x Pehu „Exp.”

I brawa dla Radomia, należy im się ten awans.

Gdzieś słyszałem, że Radom ma być stolicą Mazowsza z czym się absolutnie nie zgadzam i to nawet nie dlatego, że jestem płocczaninem. Zgadzam się natomiast z tym, że rap z tego miasta ma się całkiem nieźle i trochę awansuje w mojej polskiej hierarchii. KęKę może ostatnio nie imponuje (i siedzi cicho), ale w tym roku trochę namieszał Absynth, nieźle zapowiada się produkcja Tytuza. Swoje robią jeszcze Emikae i Pehu.

Czytaj dalej „Emikae x Pehu „Exp.””

Market #16: płyty GAD Records od 5 zł

Mój ulubiony polski label czyści magazyn.

GAD Records na swoim Facebooku właśnie zapowiedział wznowienie kultowego 07 Zgłoś Się Włodzimierza Korcza. Jeżeli ktoś nie ma to polecam kupić, bo to kawał świetnej muzyki i najlepszego klimatu peerelowskich lat 70., przynajmniej w tym pozytywnym wydźwięku. Do zamówienia tutaj, obowiązkowo. Zacytuję też jeden komentarz – „Teraz czas na Zmienników!”.

Czytaj dalej „Market #16: płyty GAD Records od 5 zł”

Market #15: Maroons „Ambush” za 15 zł z darmową wysyłką

Jedyny album Lateefa i The Chiefa w cenie dobrego kebaba.

Do Black Friday jeszcze kilka dni, ale zajebistą promocję znalazłem dzisiaj na polskim Dodaxie. Spełnienie marzeń wszystkich truskuli, jedna z lepszych płyt 2004 roku, czyli Ambush duetu Maroons, który tworzyli Lateef the Truth Speaker i Chief Xcel. Ja bym się nie zastanawiał tylko wrzucał do koszyka i czekał na listonosza. Kompakt, zapewne w wydaniu europejskim, znajdziecie tutaj.

Czytaj dalej „Market #15: Maroons „Ambush” za 15 zł z darmową wysyłką”

DJ Spinna z wszystkim, co najlepsze w The Pharcyde

Jedna z płyt wszech czasów w trochę innym wydaniu.

Lubię ten niedzielny cykl recek klasycznych płyt na Pitchforku. Dzisiaj na tapet wzięli Confessions Ushera, co u niektórych może wywołać drgawki. W dodatku recenzent przyznał aż 9.0, co dodatkowo może skutkować poszukiwaniem respiratora, a tych podobno brak.

Czytaj dalej „DJ Spinna z wszystkim, co najlepsze w The Pharcyde”