Market #1: Namysłowski, Playboy, The Mouse Outfit i rozterki Earla

Kiedyś miałem taki notatnik, w którym spisywałem wszystkie swoje płytowe zakupy. Zrobiłem to specjalnie, żeby nie przekraczać zakładanego budżetu.

Tylko w 2011 roku wydałem… A zresztą, nieważne, nie chcę się wkurwiać. Dzisiaj przygotowałem coś specjalnego. Może ktoś z was skorzysta z kilku dobrych okazji?

Postanowiłem zrobić nowy cykl, mocno nieregularny, w którym to będę informował o dobrych ofertach. Sklepy z całego świata, w większości rap. Sprawdzone przeze mnie miejsca i sprzedawcy na aukcjach. Przy okazji powstała zupełnie nowa kategoria, dzięki której będzie bardzo łatwo odnaleźć to i owo na blogu.

Przechodząc jednak do rzeczy. Ostatnio wyłapałem kilka promocji, z których aż żal nie skorzystać. Dzisiaj wyjątkowo prawie same kompakty, a z zagranicznych sklepów tylko Dodax. Niestety, ale takie Juno, Phonica, HMV i inni ostatnio mnie nie rozpieszczają. Z rodzimych pewna sieciówka i dość duży sklep operujący na pewnym portalu aukcyjnym pod inną nazwą.

Mniejsze sklepy nie zaoferowały nic, co by mnie powaliło na kolana. Fakt faktem, kupiłem ostatnio kilka(naście) rzeczy, chociażby w Asfalcie, SideOne i Interdiscu, ale wcale nie były aż tak atrakcyjnie cenowo. Niemniej – są teraz nieistotne.

Sklepy online

Dodax – wysyłka zawsze 0 zł

Earl Sweatshirt I Don’t Like Shit, I Don’t Go Outsideok. 14 zł

Kupiłem 2-3 dni temu za 13 zł z hakiem, ale pamiętajcie, że ceny na Dodaxie są uzależnione m.in. od kursów walut. Nawet bym się nie zastanawiał nad zakupem. Wielka płyta.

Kheops Sad Hill Impactok. 19 zł

Krzysztof Komeda Dance of the Vampiresok. 65 zł

Krzysztof Komeda Trio Knife in the Waterok. 32 zł

Miles Davis Bitches Brew 40th Anniversary Edition – ok. 61 zł

Rick Ross Black Marketok. 11 zł

empik.com – odbiór osobisty 0 zł

Wu-Tang Clan A Better Tommorow33,49 zł

Zbigniew Namysłowski Quintet Polish Jazz Yes!23,99 zł

Raczej nie warto, ale… jeżeli ktoś zbiera serię Polish Jazz to niech się nawet nie zastanawia.

Gigant – odbiór osobisty w Warszawie 0 zł, wysyłka od 8,99 zł

7 Days of Funk s/t19,70 zł

Blue Scholars Bayani10,48 zł

Dan the Automator Dan the Automator presents 2k7 – 10,48 zł

DJ Cam Liquid Hip Hop – 6,48 zł

DJ Revolution The ABC’s of High Fidelity10,48 zł

Jeden z najlepszych popisów w historii hip-hopu. Kopalnia sampli, breaków i tego, czego coraz mniej w tej muzyce. Niech każdy sobie odpowie, czego mu brakuje, a na pewno to znajdzie na The ABC’s of High Fidelity.

Hi-Tek Hi-Teknology 2: The Chip4,48 zł (odbiór osobisty w Warszawie 0 zł, wysyłka od 8,99 zł)

Dla mnie to najlepsza produkcja Hi-Teka. Cena bez komentarza, ale zapewniam, że nie fejk. Wydanie USA, pierwszy i jedyny press Babygrande.

Panacea Ink is My Drink14,99 zł

Slick Rick Legends Vol. 210,48 zł

Tylko bootleg, słabo (fatalnie?) wydany, ale warto mieć dla „Star Treka”.

Polyrhythm Addicts Break Glass – 9,99 zł

Smif-n-Wessun Reloaded13,86 zł

Sklepy stacjonarne

Empik

W stacjonarnych Empikach można wyrwać w dobrej cenie trzy płyty z warnerowych reedycji Polish Jazz: Music for K Tomasza Stańki oraz Polish Jazz Yes! i Zbigniew Namysłowski Quartet Zbigniewa Namysłowskiego. Wszystko -40%, czyli po ok. 24 zł. Niestety, ale w promo są tylko te trzy tytuły. Nie wiem do kiedy obowiązuje oferta, ale radzę brać. Te płyty i tak nigdy nie zejdą poniżej „ustawowych” 19,99 zł, a obecna promka jest naprawdę dobra. Lada chwila nowe tytuły w serii, więc być może pojawią się nowe wyprzedaże PJ? Poproszę o Bartkowskiego i Jazz Carriers, bo z nowych wydań mam już prawie wszystko.

Aha, w nowym, sierpniowym, numerze „Playboya”, jest też wywiad Rafała Księżyka ze Zbigniewem Namysłowskim. Niezły.

Wersje cyfrowe

Za wiele tego nie ma, przynajmniej z tych interesujących mnie rzeczy, ale mój obecnie ulubiony kolektyw – The Mouse Outfit – dzisiaj zrobił wyprzedaż. Kod „summersale” na ich Bandcamp daje 25% zniżki na wszystko. Nie powiedzieli do kiedy.

ZapiszZapiszZapiszZapiszZapiszZapisz

Autor: Dawid Bartkowski

Bloger, pismak, krytyk, prowokator, pijarowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *