Tego dnia #18: 26 sierpnia, czyli bitwa w Płocku

Eldo: „W Płocku przegrałem konkretnie”.

Co tu dużo pisać – osiemnastka jednego z najważniejszych wydarzeń w historii polskiego hip-hopu. Legendarna bitwa pomiędzy Gib Gibon Składem a Obrońcami Tytułu odbyła się w moim rodzinnym mieście dokładnie 18 lat temu.

Bitwa w Płocku to nie tylko gwiazdorska obsada (m.in. Tede, Pezet, Eldo, WSZ), ale i dla wielu prawdziwe narodziny polskiego freestyle’u. Teraz spadkobiercą wydarzenia, które miało miejsce w klubie Crazy, jest Płocka Bitwa Freestyle’owa, która odbywa się podczas każdej edycji Polish Hip-Hop Festival.

Nagranie możecie obejrzeć tutaj, poczytać tu, ja natomiast zachęcam do lektury ciekawego wywiadu z Eldo, który ukazał się w 32 numerze „Klanu”.

W Płocku przegrałem konkretnie, ale uważam, że mogłoby to wyglądać zupełnie inaczej na zupełnie innym poziomie nich obrażanie się publicznie od najgorszych można to było zrobić w cywilizowany sposób a zachowywaliśmy się jak barbarzyńcy.

Eldo o bitwie (pisownia oryginalna)

PS

Poniższego „Ślizgu” akurat w swoich zbiorach nie mam, również tych cyfrowych, ale warto odnotować fakt, że w tym piśmie też poruszano ten temat.

Autor: Dawid Bartkowski

Bloger, pismak, krytyk, prowokator, pijarowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *