Usiądź na chwilę. Podziękuj

Sedgwick Avenue

Każdy, ale to każdy fan hip-hopu powinien dzisiaj zrobić coś wyjątkowego. Fan dobrego i fan złego rapu. Fan tego rodzimego, jak i tylko tego zza wielkiej wody. Każdy. Bez wyjątku.

In the 1970s, an underground urban movement known as „Hip Hop” began to develop in the South Bronx in New York City. It focused on emceeing (or MCing), breakbeats, and house parties. Jamaican-born DJ Clive „Kool Herc” Campbell was highly influential in the pioneering stage of hip hop music. Beginning at Kool Herc’s home in a high-rise apartment at 1520 Sedgwick Avenue, the movement later spread across the entire borough. Herc created the blueprint for hip hop music and culture by building upon the Jamaican tradition of impromptu toasting, boastful poetry and speech over music.

Tak rzecze Wikipedia. Wiecie czemu to dzisiaj tak ważne? Bo wg niektórych źródeł (akurat nie mam tu na myśli wiki) to właśnie 11 sierpnia 1973 roku narodził się hip-hop.

dj kool herc party
Jedna z grafik znalezionych w czeluściach internetu. Autor nieznany

Zastanów się chwilę. Ciesz się, bo gdyby nie to, to nie wiadomo co byś teraz robił/robiła i czegoś był słuchał/słuchała itd.

Zdjęcia/photos: [1] „Sedgwick Avenue” Stephanie Morillo via flickr.com by CC

Autor: Dawid Bartkowski

Bloger, pismak, krytyk, prowokator, pijarowiec.

3 komentarze do “Usiądź na chwilę. Podziękuj”

      1. Google zawstydziło polskie media 🙂 Co prawda minęły już dwa lata od Twojego spostrzeżenia, ale to pokazuje jak wiele się zmieniło w tej materii. Nie zdziwię się jak Teleexpressy i te inne podłapią od Googla. Powiem więcej – będą głupcami jak nie podłapią, skoro przez to, że każdy o tym mówi od rana, wyrasta nam tutaj temat dnia!

        / Modest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *