Market #7: moje ulubione płyty J5 i Atmosphere w cenie kebaba

Dietetyczny, tłusty rap za niewielkie pieniądze. Do tego kilka bonusów, tak zamiast coli.

Z tego co widzę ostatni raz fajne oferty prezentowałem wam w grudniu (check, m.in. świetny DJ Cam, którego DJ Cam Revisited ciągle jest dostępne w tej samej cenie), ale… mam na to wytłumaczenie. A w zasadzie dwa. Po pierwsze, standardowo, to nie miałem czasu. Po drugie, nic ciekawego nie było. Nawet Ye Kanyego Westa, które było przez chwilę dostępne za niecałe 20 zł całkiem szybko się rozeszło, ale informowałem o tym na fanpage’u.

Teraz znalazłem jedną, ale to absolutnie zajebistą promocję, konkretnie na mój ulubiony album Jurassic 5, czyli Power in Numbers z 2002 roku. Niby tylko kompakt (dla mnie to bez znaczenia, jednak są też tacy, którzy będą psioczyć), ale grzech nie wziąć za… 11 zł. To mniej niż za dobrego kebsa w picie, link niżej, także zachęcam. Większość moich znajomych bardziej chwali wydane dwa lata wcześniej Quality Control, które też bardzo lubię, ale mimo wielkiej sympatii do tego dzieła, to jednak zostaję przy swoim. Dodatkowo napiszę, że od QC wolę ich debiut z 1997 roku, zwłaszcza reedycję Decon z bonusową płytą, która na rynku pojawiła się 11 lat później.

Nie będę kłamał, że do płyty wracam regularnie. Nie pamiętam, kiedy ją po raz ostatni przesłuchałem w całości, niemniej jest to pozycja obowiązkowa dla każdego. Nieważne czy słuchasz polskiego rapu, kolesi w obcisłych spodniach z Atlanty, czy chłopców w snapbackach spod których wystaje kilka włosów. Prawdziwy klasyk i album, którego wstyd nie mieć na półce.

Coś jeszcze? Na pewno Fishing Blues Atmosphere, bo nie dość, że fajnie wydane, muzyka bardzo zacna i jest w cenie dobrego kebsa na talerzu. Koniecznie też trzeba zainteresować się Dwight Spitz Count Bass D i Triple P Platinum Pied Pipers, bo jak to niektórzy powiadają: „takiej muzyki już nie ma”. Akurat z tym trochę kłamią, ale o tym kiedy indziej.

[CD] Atmosphere Fishing Blues24,46 zł

[CD] MCF Made in Poland4,19 zł

[CD] Count Bass D Dwight Spitz9,99 zł

[CD] Hilltop Hoods Walking Under Stars9,99 zł

[CD] Shape of Broad Minds Opr8r (EP) – 9,99 zł

[CD] Saian Supa Crew KLR12,99 zł

[CD] Wiley Race Against Time 13,99 zł

[CD] Platinum Pied Pipers Triple P15,99 zł

[CD] Slum Village Fantastic Vol. 1 – 21,99 zł

[CD] Jurassic 5 Power in Numbers – 11 zł

Autor: Dawid Bartkowski

Bloger, pismak, krytyk, prowokator, pijarowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *