Soundtrack oficjalny

question in the form of an answer

Podobnie jak przedwczoraj, dzisiejszy wpis będzie mocno rocznicowy. Wypada o tym wspomnieć, bo kto nie lubi People Under The Stairs ten jest czwartym członkiem Gangu Albanii.

Nie to, że mam coś do Gangu, bo są mi totalnie obojętni (ze swoim wadami i zaletami), czego dałem wyraz tutaj, ale naprawdę dziwię się ludziom, którzy nie lubią muzyki pełnej słońca, radości i zajawki z mocnym pokłosiem oldschoolowej formy, ale również ze swoją monotematycznością i minimalnym progresem na przestrzeni kilkunastu lat.

6 czerwca 2000 roku, czyli równo 15 lat temu, swoją premierę miał jeden z lepszych materiałów Thes One’a i Double K’a – Question in the Form of an Answer. Lepszych dla ogółu słuchaczy, bo ja uważam zgoła inaczej i dla mnie jest to jedna ze słabszych propozycji w ich bogatym katalogu wydawniczym (dziewięć LP plus jakieś kompilacje i unreleased material). Słabsza, nie oznacza że słaba. Bardziej preferuję późniejszy okres ich twórczości, od Stepfather w górę, czyli od 2006 roku.

A propos dzisiejszego jubilata warto jeszcze wspomnieć o tym, że jest to ich pierwszy album wydany w OM Records z mega singlem na pokładzie – „The Cat”. Powtórzę się – taki sam jak poprzednik, taki sam jak następcy, ale na 30+ za oknem jak znalazł.

Autor: Dawid Bartkowski

Bloger, pismak, krytyk, prowokator, pijarowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *