Noon i jego odnaleziony artefakt

Bleak Output znowu dostępny jest na kasecie. I to wydanej nakładem… Blend Records.

Co tu będę dużo pisał – w sprzedaży pojawiła się kaseta, której… nigdy nie było. Tak, dobrze czytacie. Bleak Output Noona pierwotnie w Polsce miało zostać wydane przez Blend Records. Historia potoczyła się jednak inaczej i debiutancki album warszawskiego producenta został wydany w Holandii przez dRecords, które zresztą bardzo ładnie go opisało. Reszta jest już historią i kolejną piękną kartą Asfaltu ze swoich najlepszych lat.

Świat tej płyty to melancholijne sample oparte na ambientowej przestrzeni i oszczędnej hiphopowej rytmice. Płyta refleksyjna, introspektywna, marzycielska i sentymentalna przywołująca twórczość DJ Shadowa i Briana Eno.

oryginalny, polski opis

Kawał historii, zwłaszcza że znajduje się tutaj dostępny tylko na pierwszych wydaniach, absolutnie genialny „Be Hind” oparty na samplu z „Wiatr Kołysze Gałązkami” Haliny Kunickiej. Zostało jeszcze kilka sztuk, więc radzę się nie zastanawiać, bo taka przyjemność kosztuje raptem 20 zł.

Rzecz absolutnie bezcenna, totalny unikat, maksymalna przyjemność i taśma z zapisem najlepszych lat polskiego hip-hopu.

PS

Autor: Dawid Bartkowski

Bloger, pismak, krytyk, prowokator, pijarowiec.

4 komentarze do “Noon i jego odnaleziony artefakt”

  1. Album po prostu rewelacyjny, klimat jest zupełnie nie z tej ziemi. Włączasz i widzisz te wieczorne puste ulice dużego miasta z neonami, w deszczu. Oczywiście w czerni i w bieli 😉 Zanim wyszedł CD wydany przez holenderskiego labela to był na polskim rynku tylko winyl – nie pamiętam kto wydał ale chyba właśnie Asfalt? Nie mam go pod ręką, niestety, aby sprawdzić. Kupiłem w 2001 roku bo nie było cedeka i słuchałem w kółko w jesienne chłodne wieczory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *