Polish Hip-Hop Festival 2019. Czas, start!

Siódma edycja Polish Hip-Hop Festival startuje już dzisiaj.

To było kilka miesięcy wytężonej pracy. Siódma edycja największego polskiego festiwalu hip-hopowego startuje już dzisiaj. Wszyscy ci, którzy przyjadą do Płocka zobaczą koncerty ponad 100 artystów na trzech różnych scenach: Main Stage, Red Bull Music Stage i TIDAL Music Stage.

W tym roku postanowiliśmy podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej. Oczywiście głównym punktem każdego Polish Hip-Hop Festival są koncerty najpopularniejszych polskich raperów, ale przyszykowaliśmy też kilka niespodzianek. Oprócz doskonale znanych scen – Main Stage i Red Bull Music Stage – podczas tegorocznej edycji, artyści wystąpią m.in. na nowej scenie TIDAL Music Stage, a festiwalowicze będą mogli się również bawić na dodatkowej, specjalnej scenie PełnoLet’sów oraz scenie DJ-skiej – Red Bull Container. Przygotowaliśmy także kilka wyjątkowych koncertów, takich jak m.in. showcase reprezentantów SBM Label oraz wielki finał akcji Chillwagon Challenge. To tylko część z wielu atrakcji.

W Płocku wystąpi cała czołówka polskiego rapu, wśród której znaleźli się zarówno zasłużeni i legendarni raperzy, jak i młode twarze, które dopiero przebijają się do świadomości odbiorców. Wśród największych legend będzie można posłuchać na żywo takich artystów, jak Paluch, PRO8L3M, KęKę, O.S.T.R., Tede, Kali, Borixon, Białas i donGURALesko. Młodsze pokolenie będą reprezentowali m.in. Otsochodzi, Tuzza, Young Igi, Guzior, Jan-rapowanie, KPSN i Tymek. Nie zapomnieliśmy też o fanach alternatywnych brzmień i klasycznej szkoły, pojawią się również artyści zagraniczni: Hiszpan Bambax oraz Islandczyk Emmsje Gauti.

Pierwsze koncerty rozpoczną się dzisiaj o godzinie 21.00. Festiwal otworzy duet Rasmentalism, a wystąpią jeszcze KPSN, W.E.N.A., Young Igi, Kartky i Otsochodzi. Odbędą się również zapisy i preeliminacje do VIII Płockiej Bitwy Freestyle’owej, która jest kontynuacją legendarnej płockiej bitwy z 2001 roku, kiedy to zmierzyli się ze sobą Gib Gibon Skład i Obrońcy Tytułu.

W piątek, 2 sierpnia, festiwalowy dzień rozpocznie się o godzinie 16.00 koncertem Pokahontaz. Tego dnia na płockich scenach zagrają również m.in. Zeus, Jetlagz, donGURALesko, Małpa, Borixon & ReTo, Emmsje Gauti, Mobbyn, Polska Wersja i reprezentanci SBM LABEL w specjalnie przygotowanym showcase. Koncerty zakończą się około godziny 3.00, a ostatnimi, którzy zaprezentują się publiczności będą O.S.T.R, Bonsoul i Deys + Grimmy. Będzie to także dzień półfinałów VIII Płockiej Bitwy Freestyle’owej.

W sobotę, 3 sierpnia, zaczynamy w tych samych godzinach. Jako pierwszy zagra White 2115, a po nim pojawią się m.in. Smolasty, finaliści Chillwagon Challenge, Dwa Sławy, VNM, Kali, Paluch/Joda/Kobik, Sarius, PRO8L3M, Bedoes, Chillwagon, Bambax i Tymek. O godzinie 18.00 odbędzie się finał VIII Płockiej Bitwy Freestyle’owej na Red Bull Music Stage. Cały festiwal zamkną występy Tedego, Tuzzy oraz Małacha i Rufuza.

Pełna rozpiska godzinowa znajduje się tutaj.

Festiwalowicze będą mogli liczyć na wiele dodatkowych atrakcji, m.in. na darmowe tatuaże z kilkoma dedykowanymi, wyjątkowymi wzorami stworzonymi specjalnie na siódmą edycję Polish Hip-Hop Festival. Dla uczestników festiwalu ulepszyliśmy pole namiotowe, przygotowaliśmy też pasaż handlowy oraz specjalną strefę gastronomiczną z wieloma rodzajami kuchni.

Podczas eventu będą rejestrowani dawcy szpiku dla Fundacji DKMS. Podczas sześciu poprzednich edycji znaleziono kilku realnych dawców, którzy oddali komórki macierzyste dla chorych na białaczkę.

Odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania zawarliśmy w dziale FAQ.

Szósta, ostatnia pula biletów dostępna jest w cenie 170 zł. Karnety można nabyć w tym miejscu. Warto się pospieszyć, ponieważ sprzedaliśmy już 95% wszystkich karnetów i obecna partia wejściówek będzie dostępna do wyczerpania promocyjnej liczby karnetów.

To z kim się widzę?

Autor: Dawid Bartkowski

Bloger, pismak, krytyk, prowokator, pijarowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *