40 lat rapu w radiowej Czwórce

Rap opanuje na jeden dzień ramówkę znanej stacji.

Bardzo rzadko zdarza mi się pisać na blogu o takich wydarzeniach, ale tym razem trzeba. Okazja nadarzyła się po części sama – wydanie „Rapper’s Delight” The Sugarhill Gang.

W związku z tym 18 grudnia Czwórka postawi na rap i audycje związane z hip-hopem. Motywem przewodnim akcji i wspólnym mianownikiem będzie audycja „40 lat rapu w Czwórce”, którą przez cały dzień w kilku odsłonach poprowadzą dziennikarze stacji. W studiu pojawią się goście: raperzy, producenci i promotorzy, autorskie sety na żywo zagrają DJ-e, emitowane będą materiały reporterskie dotyczące środowiska, znanych postaci, rozwoju hip-hopu w kraju i na świecie oraz jego miejsca w kulturze popularnej.

W tym roku obchodzimy czterdziestą rocznicę wydania „Rapper’s Delight” formacji The Sugarhill Gang, dzięki której istniejąca od 1973 roku nowojorska kultura hip-hopowa trafiła do mainstreamu. W związku z tym radiowa Czwórka świętuje to wydarzenie – 18 grudnia zapraszamy na akcję „40 lat rapu w Czwórce”. Przez cały dzień w naszym radiowym studiu pojawiać się będą goście – polscy raperzy, DJ-e, znawcy gatunku. Nie zabraknie setów didżejskich, pokazu skreczowania, beatmakingu, a na naszych słuchaczy czekać będą płyty, które otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych wytwórni i raperów.

Norbert DJ Bert Borzym, pomysłodawca akcji

W akcji biorą udział m.in. Tytus, Gargamel, DJ Eprom, Bogna Świątkowska, Falcon1, Rau, Numer Raz, Włodi, DJ 600V, DJ Deszczu Strugi, Magiera, Eldoka, Bisz, Łajzol, Steez i Vienio.

Przypominam, że Czwórki można słuchać przez stronę internetową, w systemie cyfrowym DAB+ oraz poprzez aplikację Polskiego Radia. Oczywiście zapraszam.

Autor: Dawid Bartkowski

Bloger, pismak, krytyk, prowokator, pijarowiec.

Jeden komentarz do “40 lat rapu w radiowej Czwórce”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *