Ostatni singiel Deluks na winylu

Kultowy trójmiejski skład doczekał się właściwego nośnika. „Jak nie my, to kto” zostanie wydane na 7-calowej płycie winylowej.

Ostatni singiel Keara aka Obywatela MC, Rybsona i DJ-a Centa, czyli składu Deluks, po raz pierwszy zostanie wydany na fizycznym nośniku. Na „Jak nie my, to kto” gościnnie pojawia się RDW (Analogia, Ziomboi Klika), za produkcję odpowiada Pelson, a remix jest autorstwa Braha. Co ważne, całość została zremasterowana w Studiu Sekekta, więc bez obaw o brzmienie.

”Jak nie my, to kto” to sentymentalny kawałek, który mówi o wszystkich elementach kultury hip-hop. Zdecydowaliśmy się na wydanie akurat tego singla, by oddać hołd wartościom, które są zawarte w tej kulturze. Klip został nakręcony w Trojmieście i nawiązuje do kultowego filmu „Beat Street”, w którym zobaczyć można m.in. inscenizację bitew pomiędzy dwoma nowojorskimi ekipami Rock Steady Crew i New York City Breakers, odegraną przez trójmiejskich tancerzy, takich jak Bboy Cetowy, Bboy Erza, Bboy Motyl, Bboy Meks, Bboy Chink, Bboy Kaski, Temps i Lipskee. 

DJ Cent

News dla mnie idealnie trafiony w czas, bo ostatnio znów zasłuchiwałem się w Keara, a wydany w 2000 roku Przedsmak całkiem niedawno gościł na moim iPodzie. I to był dobrze spędzony czas, zwłaszcza że to jest taki hip-hop, który słyszy się coraz rzadziej. Cztery elementy, każdy z nich ważny tak samo.

Premiera winyla 1/3 legendarnego Północ Centrum Południe odbędzie się 9 grudnia o godz. 14. Limitowaną do 300 sztuk, odręcznie numerowaną płytę będzie można nabyć tylko i wyłącznie na obywatelmc.pl. W bonusie dostaniecie wlepkę zaprojektowaną w tamtych czasach przez Looneya (EWC, DSC).

Warto.

Autor: Dawid Bartkowski

Bloger, pismak, krytyk, prowokator, pijarowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *