Zasady i prawa autorskie

Zasady

Nienawidzę kilku rzeczy. Lista jest długa, a oprócz czerwonego barszczu do tego grona zaliczam absolutny bezmyślny hejting. Nie znoszę także cenzury, ale czasami muszę to robić. Dlaczego? W swoim własnym domu nie wypada mieć nieproszonych gości. Oto krótki regulamin tutaj obowiązujący:

  1. Cenię ludzi, którzy mają własne zdanie i poglądy. Bardzo. Uwielbiam dyskutować, wymieniać opinie, robić z nimi różne ciekawe rzeczy etc., ale nie pozwolę na to, żeby ktoś kogokolwiek bezpodstawnie obrażał. Kogokolwiek. Takie komentarze od razu lądują w koszu, a ich autor zostaje wpisany na czarną listę. Powtórki nagradzane są banowym pocałunkiem.
  2. Spam w komentarzach nie jest mile widziany. Nikogo on nie urządza, a i też wtedy w pewien magiczny sposób uszczęśliwiam autora komentarza.
  3. Niestety, ale nie ponoszę odpowiedzialności za treść komentarzy publikowanych pod moim tekstem. Są one własnością intelektualną ich autorów. Co ważne – tworząc wypowiedź, pozwalasz mi na wykorzystanie jej w dowolnej formie – najczęściej cytatu bądź prezentacji. Nie zapominam jednak wspomnieć o tym, kto był jej autorem. O to się martwić nie musisz.

Prawa autorskie

Wszystkie teksty na blogu są mojego autorstwa. Spodobało ci się coś, co napisałem? Super. Cytujesz bądź kopiujesz fragment tekstu? Jeszcze lepiej, ale proszę poinformuj mnie o tym mailem, a poza tym podaj źródło i autora. Chcąc wykorzystać komercyjnie mój tekst potrzebna ci będzie moja pisemna zgoda. Nie zgadzam się natomiast na kopiowanie moich tekstów w całości i używanie ich we własnych celach. Sorry.

Są tutaj też zdjęcia, które nie zostały wykonane przeze mnie. O ile to możliwe podaję autora, nazwę fotografii, rodzaj licencji oraz źródło. Jeśli jesteś jego właścicielem i nie chcesz, żeby tu się znajdowały, to po prostu do mnie napisz.

Raz na jakiś czas, postaram się zaprezentować wam jakiś tematyczny podcast bądź luźny mix. Będą one leżały i czekały na odsłuchanie na moim koncie w serwisie Mixcloud. Niektóre z nich są i będą tworzone z zaprzyjaźnionymi ze mną osobami. Odpowiednie odnośniki do ich miejsc w internecie i pozostałej twórczości znajdziecie w linkach pod danym mixem.

Mixy są nagrywane tylko i wyłącznie w celach promocyjnych. Staram się promować dobrą twórczość i chcę, żebyś także ją usłyszał.