Proszę wyjść, coś przemyśleć i dopiero wrócić

getout

Radzę się ciepło ubrać, bo pogoda za oknem taka brytyjska. Przynajmniej u mnie.

Trzy ulubione brytyjskie zespoły od lat 90. w górę:

1. Saint Etienne

2. Blur

3. Oasis

Specjalnie nie wymieniam nic poniżej 1990 roku, bo nie chce mi się dywagować na wyższością Beatlesów nad The Who bądź Stonesami. Nie jest to tutaj istotne. Tak samo jak nowy singiel mojej dwójki.

Saint Etienne. Dobra drużyna piłkarska, miasto we Francji i fantastyczne trio, które nie nagrało słabej płyty. Raz lepiej, raz gorzej, ale poniżej pewnego poziomu nie zeszli. Jeden też z nielicznych, których staram się kolekcjonować nawet wydawnictwa nieoficjalne. Z różnym skutkiem.

Oasis. Buce na buce, podobno z klasykami na koncie. Dobra, debiut i następca zapewne tak, trójka już delikatnie ssała, potem był ostry gang bang z fanami, aż wrócili do przyzwoitej formy w 2005 roku. W międzyczasie mieli super piosenki, takiej jak np. „Songbird”, ale ośmioletni okres pomiędzy Be Here Now a Don’t Believe the Truth lepiej przemilczeć. Ale zaraz, zaraz – przecież wtedy ukazała się ich moja ulubiona płyta, czyli The Masterplan! Co z tego, skoro to odrzuty z wcześniejszych płyt. Noel Gallagher’s High Flying Birds > cokolwiek > Beady Eye.

Napisałem o swoim numerze jeden i numerze trzy. Gdzie się podział Blur? Spójrzcie.

Zeszłoroczne solo Albarna było takie sobie. A to? Kojarzy mi się tylko z pewną polską piosenką. O, taką.

Idźcie lepiej stąd. Zróbcie coś pożytecznego. Zostałem obrzygany. Obraziliście mnie. Poigraliście z moim intelektem. Zero, ale album w kwietniu sprawdzę ze względu na cudowną historię, jeszcze lepsze piosenki i magiczny występ na Open’erze w 2013 roku. Śpiewałem razem z wami, a wy mi z czymś takim?

0/10

PS

Noel wydaje album na początku marca. Już udostępnił go do odsłuchu. I wiecie co? Inna piosenka Lady Pank tutaj by pasowała. Nazywa się „Kryzysowa Narzeczona”.

Zdjęcie/photo: „Fashion Get Ready” by Chelsea Francis via unsplash.com CC0

Udostępnij
Dawid Bartkowski

Dawid Bartkowski

Bloger, pismak, krytyk, prowokator, pijarowiec.

2 komentarze

Zostaw odpowiedź