O mnie

Różnie na mnie mówią. O wiele częściej pojawiają się te niecenzuralne słowa. Myślisz, że się tym przejmuję?

Nie.

Nazywam się Dawid Bartkowski i jestem z rocznika, w którym wydane zostały Paid in Full, Criminal MindedStrangeways, Here We Come oraz Actually, a mój ukochany Tottenham powoli przygotowywał się do sprowadzenia Paula Gascoigne’a. Nietrudno zgadnąć co to za rok, prawda?

Londyn. Październik roku 2015. Spędzam czas w Phonice i…

Z pisaniem jestem związany od 2008 roku. Zaczynałem z własnym blogiem, który zwał się RAPort. Publikowałem tam teksty związane z rapem, stąd tak perfekcyjna nazwa, nad którą chyba za długo nie myślałem (tak mi się wydaje). Potem założyłem goodkida.

Od tamtej pory historia potoczyła się bardzo fajnie. Mogę pisać nie tylko tutaj, ale również do kilku miejsc, które bardzo lubię. Przez prawie dekadę napisałem kilkaset artykułów, felietonów i recenzji. Przeprowadziłem ileś tam wywiadów. To wszystko pojawiło się zarówno w sieci, jak i w prasie. Coś tam nawet jest na YouTube i w eterze.

Aktualnie piszę dla Noisey, Interii oraz „Magazynu VAIB”. Mam własny podcast, „Vibes & Breaks”, którego możesz posłuchać w każdy piątek w radiomixx.pl. Jestem wydawcą dwóch audycji Hirka Wrony w radiowej Trójce: w czwartek możesz sprawdzić „Soul – muzykę duszy”, natomiast w poniedziałek „Polski bit”.

Na goodkidzie piszę se o tym, co mi się podoba, a poza tym pracuję nad… A tego jednak nie będę zdradzał.

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz