O mnie

Różnie na mnie mówią, jednak o wiele częściej pojawiają się te niecenzuralne słowa. Myślisz, że się tym przejmuję?

Nie.

Nazywam się Dawid Bartkowski i jestem z rocznika, w którym wydane zostały Paid in Full, Criminal MindedStrangeways, Here We Come oraz Actually, a mój ukochany Tottenham powoli przygotowywał się do sprowadzenia Paula Gascoigne’a. Nietrudno zgadnąć, co to za rok, prawda?

Londyn. Październik roku 2015. Spędzam czas w Phonice i…

Przechodząc jednak do rzeczy. Z pisaniem jestem związany od 2008 roku. Zaczynałem z własnym blogiem, który zwał się RAPort. Publikowałem tam teksty związane z rapem, stąd tak perfekcyjna nazwa, nad którą chyba za długo nie myślałem (tak mi się wydaje).

Jakiś czas później założyłem goodkida.

Piszę o muzyce, w zdecydowanej większości o takim rapie, o którym nigdzie indziej w Polsce nie przeczytasz. Jeżeli jesteś ciekawy tej muzyki, to po prostu musiałeś tutaj kiedyś trafić, ale… goodkid to nie tylko rap. Namiętnie słucham też jazzu i house’u, więc raz na jakiś czas muszę o nich wspomnieć. Jestem psycho britpopu, uwielbiam klasyczny afrobeat, kocham MPB. Jeśli chcesz wiedzieć, co mi się podoba, a co nie, to zapraszam na mój profil na Rate Your Music.

Oczywiście piszę nie tylko tutaj. Moje teksty aktualnie można znaleźć na Noisey, Interii oraz „Magazynie VAIB”. Mam własny podcast, „Vibes & Breaks”, którego możesz posłuchać w każdy piątek w radiomixx.pl. Jestem współwydawcą audycji Hirka Wrony w radiowej Trójce: w poniedziałki możecie sprawdzić „Soul – muzykę duszy”, w soboty „Polski bit”, natomiast w niedzielę „Słownik muzyczny”.

Tak poza tym pracuję nad… W sumie to nie będę tego zdradzał.

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz