Marcel Pers „Wędkarski House Vol. 1”

Sample Biggiego w house’owych numerach? A czemu nie. UNDA w natarciu. 

Jeśli pamiętacie, jak Kixnare sprawnie i bezbolesnie porzucił klasyczny hip-hop na rzecz house’u, to powinniście być zadowoleni z (tymczasowej) przesiadki Persa.

Te dwa kawałeczki jednego z moich ulubionych producentów to jeszcze lepsze świadectwo tegorocznych wakacji niż „Na Wydmie” z mocnej DAMARADE nagranej z Kubą Knapem o której wkrótce napiszę więcej. Ale, ale… O ile „Suntouch” aż za bardzo kojarzy mi się z The Very Polish Cut Outs i to raczej z tymi średnimi rejonami, które z jednej strony są fajne i ciekawe, z drugiej lepiej poczekać na rarytasy, które mają za chwilę nastąpić, to już kompletnie odpływam przy „Sandaczu”.

Właśnie ta strona B jest tym, co najbardziej lubię w tej muzyce. Słodziutki feeling i sampel, tutaj konkretnie ze „Sky is the Limit” The Notoriousa B.I.G., który robi całą robotę. Zaryzykuję, że jest to najlepszy house’owy numer, jaki usłyszałem w tym roku.

I co ciekawe – pojawiło się to nawet na winylu. Cztery egzemplarze, nie wiem kto ma, ale już mu zazdroszczę. Dobra ta Unda.

Udostępnij
Dawid Bartkowski

Dawid Bartkowski

Bloger, pismak, krytyk, prowokator, pijarowiec.

Zostaw odpowiedź