Manic monday #10: dziesięć jak dekada

wisła płock bilet

Tutaj, w lokalnym środowisku, biegają i krzyczą, że jest to mecz dekady. Ciężko się nie zgodzić. Być nawet jest to coś więcej jak „mecz dekady”, ale dzisiaj nie tylko o tym. I chyba mało kogo będzie to obchodziło.

Bardzo bym chciał, żeby bilety na najbliższe spotkanie w Płocku wyglądały tak, jak się przedstawia główna grafika w tym wpisie. Całkiem niedawno mielecka Stal pokazał, że można zrobić coś nowego, coś fajnego i coś, co się wyróżnia na tle na maksa skomercjalizowanej piłki. Kiedy ostatni raz na żywo widzieliście takie wejściówki jak ta poniżej?

stal mielec bilet
Doskonała sprawa. Nie wiem kto wymyślił u nich coś takiego, ale ma ode mnie piwo

No właśnie, rzadko spotyka się taki peerelowski oldschool. Tak samo jak i stadion w Katowicach. Z przyjemnością oglądałem sobie wczorajsze spotkanie miejscowego GKS’u z Olimpią Grudziądz. Poziom sportowy oczywiście bagienko, chociaż jedna z bramek całkiem okazała, ale atmosferę robił stadion przy Bukowej. Kolejny archaiczny relikt z klimatem i pewien ewenement wśród coraz nowocześniejszych obiektów. Może dziwnie to zabrzmi, ale te dwie godziny spędziłem przyklejony do ekranu TV tylko po to, żeby widzieć tę rdzę, obskurny dach i mieć reminiscencję lat minionych. Tych, które pamiętam jeszcze z czasów dzieciństwa z ławkami zamiast krzesełek Czasów, kiedy montowali tablicę z prawdziwego zdarzenia czy jupitery, ale też tych, które znam tylko z opowiadań. To dały mi niedzielne zawody. „Zawody”, bo „mecz” brzmi bardziej nowocześnie.

I właśnie tak samo będę miał w sobotę, kiedy to Wisła podejmie Termalicę. Reminiscencja wcale nie tak odległych czasów. Znając życie ludzi nie będzie za wiele, jak przyjdzie 5000 osób to będzie całkiem nieźle, ale śmiem twierdzić, że jest to najważniejsze spotkanie Wisły od 2006 roku, kiedy to mierzyła się z Legią Warszawa w finale Superpucharu Polski. Stawka teraz będzie niebotyczna (osobnym pytaniem jest, co będzie „po”?), a kto wie, może też większa jak wtedy?

Zdjęcia/photo: wisla.plock.pl, stalmielec.com

Udostępnij
Dawid Bartkowski

Dawid Bartkowski

Bloger, pismak, krytyk, prowokator, pijarowiec.

Zostaw odpowiedź